Sesja projekcyjna w skali 1:1
Oszczędność czasu, nerwów i kosztów.

 

 

 

Czy to tylko gadżet?
czyli w jakim celu organizuje się sesje rzutowania projektów w skali 1:1?

checked.jpg

Dla lepszej percepcji projektu

Postrzeganie za pomocą zmysłów i wyobraźnia przestrzenna nie zawsze są skoorelowane, co oznacza, że niektórym osobom trudno jest przełożyć płaski rysunek na wyobrażenie sobie układu i przestrzeni. Możliwość wsparcia swojej wyobraźni poprzez rzutowanie projektów w skali 1:1 kierowana jest właśnie do tych osób. Dzięki temu, że będą mogli przejść przez zaprojektowane drzwi, wejść do pomieszczeń, które dotychczas mieściły się na rysunku formatu A4 ich percepcja projektu ma szansę zmienić się i być bliska rzeczywistości. Dla takich osób przestrzenie na rysunku nabierają wymiernego gabarytu po przeniesieniu ich do skali 1:1. Wtedy dopiero mogą zauważyć przykładowo, że kuchnia jest zbyt mała i drobne przesunięcie ściany działowej może mieć ogromne znaczenie dla poruszania się, funkcjonowania w projektowanej przestrzeni. 

To tylko jeden przykład z wielu z jakimi spotykamy się w naszej codziennej pracy, ale pokazuje on jasno, że skorzystanie z rzutowania projektów w skali 1:1 daje wymierne korzyści. 

checked.jpg

Dla wymiernych korzyści

Oszczędności finansowe

Dzięki dostrzerzeniu niedogodności czy wad możliwe jest uniknięcie błędów, które musiałyby być skorygowane na etapie budowy. Korekta na etapie projektu daje szansę uniknięcia podwyższenia kosztów budowy, które wygenerowałoby niesienie poprawek na etapie budowy. Żeby nie być gołosłownym podeprzyjmy się przykładami z życia, których doświadczyli nasi klienci.

Jeden z nich obejrzał przestrzeń 350m2 w skali 1:1 i dzięki temu unaocznił sobie, że aż taka przestrzeń nie jest mu potrzebna, co pozwoliło mu zaoszczędzić około 100 tyś zł na inwestycji. Nie byłoby to możliwe bez przełożenia na skalę 1:1.

Korzystniejsze rozwiązania dla aranżacji przestrzeni roboczej lub habitacyjnej

Weźmy na ten przykład właściciela kawiarni lub sklepu, przed którym stoi wyzwanie zagospodarowania przestrzeni generującej przychody. Jak rozplanować ustawienie stolików, aby obsłużyć jak największą liczbę gości przy jednoczesnym zachowaniu ich komfortu. Jak ustawić półki sklepowe, by zmieścić jak największą ilość towaru, pczy jednoczesnym utrzymaniu ciągów komunikacyjnych? Tylko rzutowanie projektu w skali 1:1 pozwoli na manwerowanie ustawieniem mebli i naoczne przekonanie się do wyboru najbardziej korzystnego ich ułożenia. Korzystny wybór w tym przypadku pozwala maksymalizować przychody już w trakcie działalności.

Ale to również rozwiązania dotyczące przyziemnych spraw. Jedna z naszych klientek, po przeskalowaniu projektu do skali 1:1 zweryfikowała przestrzeń swojego salonu i doszłą do wniosku, że braknie im miejsca w trakcie wigilii. W konsekwencji zmiany jakich oczekiwała od nowego domu można bylo nanieść na papierze, bezkosztowo, a nie w trakcie budowy przy sporych nakładach finansowych.

Dopasowanie projektów do zaplanowanego budżetu

To kolejna historia, która dała rozwiązanie naszym klientom dzięki analizie projektu w skali 1:1. Jako inwestorzy mieli ograniczony budżet na budowę domu. Dzięki wizualizacji i analizie kilku rozwiązań znaleźli odpowiedni dla siebie projekt, który był mniejszy niż zakładali początkowo, ale spełniał ich oczekiwania pod względem funkcjonalności. Dzięki sesji projekcyjnej udało się znalaźć rozwiązanie na miarę zaplanowanego budżetu.

 

 

Wystarczą trzy kroki

by rozpocząć prace na Twoim projekcie w skali 1:1

 

 

Zarezerwuj termin

Dla Państwa wygody dajemy możliwość wyboru trzech przedziałów czasowych.

  • Sesja godzina jest wystarczająca dla małych projektów, omówienia ich poglądowego poczucia przestrzeni.
  • Sesja dwugodzinna jest bardzo przydatna, gdy w projekcie pojawia się kilka wersji ustawienia ścian działowych lub umeblowania przestrzeni. Ten przedział czasowy pozwala na spokojne przeanalizowanie kilku opcji, w tym daje możliwość sprawdzenia kilku ukladów umeblowania.
  • Sesja całodzienna bardzo przydatna w przypadku analizy kilku projektów lub jednego dużego projektu. Warto skorzystać z niej przy pracy nad urządzeniem przestrzeni gastronomicznych, biur itp.

Hala projekcyjna jest otwarta siedem dni w tygodniu od 8:00 do 22:00

ZAREZERWUJ TERMIN

 


 

Prześlij projekt

Możesz przyjechać do nas z projektem, jednak musisz uwzględnić, że będziemy potrzebować kilkunastu minut, aby przygotować się do jego wyświetlania poprzez odpowiednie skalibrowanie projektowów. Dlatego - aby nie tracić czasu - rekomendujemy przesłanie nam projektu wcześniej za pomocą formularza.

PRZEŚLIJ PROJEKT

 


 

Przyjedź na halę projekcyjną

Jeśli nie przesłałeś nam projektu warto przyjechać do nas kilkanaście minut przed sesją projekcyjną. Będziemy mogli przygotować Wasz projekt do analizy i punktualnie rozpocząć sesję, a poza tym, będziemy mogli poczęstować Was dobrą kawą, herbatą lub napojami chłodzącymi.

WYZNACZ TRASĘ

 

 



Masz pytania?


Potrzebujesz więcej informacji odnośnie sesji projekcyjnych?
Masz szczególne wymagania co do przebiegu sesji?

 

Zadzwoń             Napisz

 

Zamknij X

Wybierz preferowany typ rezerwacji

Rezerwacja na 1 godzinę
Rezerwacja na 2 godziny
Rezerwacja całodniowa